W Polsce kierowcy muszą posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ochrona dotyczy nieprzewidzianych sytuacji, których jesteśmy sprawcami. Co zrobić, gdy chcemy rozszerzyć zakres polisy? Najlepiej wykupić ubezpieczenie Autocasco, w skrócie AC. Wiele wariantów takich usług oferuje firma Compensa. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym możliwościom.

Szybkie przywrócenie auta do sprawności

Ubezpieczenie Autocasco obejmuje zdarzenia, których sprawcą są osoby trzecie lub sprawca nie jest znany. Pozwala na pokrycie kosztów przywrócenia samochodu do sprawności po kolizji lub wypadku. Polisa AC działa również w przypadku włamania do samochodu lub jego kradzieży. Ma to znaczenie tym większe, im częściej poruszamy się autem w codziennym życiu.

Atrakcyjne warunki zakupu polisy

Autocasco to doskonałe uzupełnienie polisy OC, dlatego Compensa pozwala na wykupienie pakietu OC+AC ze specjalną zniżką. Firma utrzymuje stałą sumę ubezpieczenia w całym okresie obowiązywania ochrony, jak również pozwala na płatności jednorazowe lub ratalne. Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie Assistance gwarantujące pomoc na drodze w przypadku nagłej awarii samochodu. Każdy kierowca może wybrać wariant najlepszy z punktu widzenia rodzaju swojego auta oraz zasobności portfela.

Wiele wariantów rozszerzenia ochrony

Zakres ubezpieczenia AC można rozszerzyć poprzez wykupienie dodatkowych usług lub uzupełnienie polisy Autocasco. Ten drugi sposób jest korzystniejszy, bo kierowca zyskuje niższą składkę ubezpieczeniową. Wśród ciekawych możliwości dostępnych w firmie Compensa warto wymienić następujące:

– ubezpieczenie bagażu,

– ubezpieczenie sprzętu sportowego,

– ubezpieczenie oklejenia auta.

Ochrona bagażu obejmuje możliwość wypłaty odszkodowania w sytuacji, gdy przewożone rzeczy zostaną zniszczone lub uszkodzone. To samo dotyczy sprzętu sportowego, jednak w tym przypadku na wsparcie finansowe możemy liczyć także po kradzieży urządzeń lub akcesoriów. Muszą być one jednak przewożone wewnątrz samochodu i prawidłowo zamocowane. Ubezpieczenie oklejenia samochodu dotyczy natomiast sytuacji, w których zniszczone zostaną elementy naklejone na nadwozie. Mogą być to treści reklamowe lub folia stanowiąca dekorację samochodu.

Inne możliwości ubezpieczenia w firmie Compensa dotyczą ochrony opon i kół, które mogą ulec nagłemu zniszczeniu oraz urządzeń transportu osobistego. Obejmuje to poruszanie się za pomocą takich urządzeń jak rower, hulajnoga, deskorolka czy segway. Szeroka oferta powoduje, że firma Compensa jest od lat często wybieranym towarzystwem ubezpieczeniowym w całej Polsce.

Daniel